Pomáhejme společně

V říjnu v rámci Mezinárodního týdne plazmy ozdobíme všechny naše dárce náramky „Daruji plazmu“, aby každý na první pohled poznal superhrdinu i na dálku.

Mezinárodní týden plazmy
(International Plasma Awareness Week, IPAW) se koná každoročně první týden v říjnu, a i letos si od 2. do 6. 10. lidé po celém světě připomínají význam dárcovství krevní plazmy, která pomáhá zachraňovat život pacientům s různými typy onemocnění. Česká republika patří mezi čtyři hlavní evropské dodavatele krevní plazmy pro výrobu léků pro Evropskou unii.

 

 

10_mezinarodni_tyden_plazmy_text.png

 

V Amber Plasma slavíme celý říjen! A na co se můžete těšit?

 

V týdnu od 2. do 6. října, získáte za každý odběr gumové náramky označujicí: "Daruji plazmu".

Za každý odběr získáte nejen 800 Kč jako náhradu

800 Amber Coinů do věrnostního programu, ale jako bonus vám připíšeme ještě 300 ABC navíc. 

 

A pozor! Navýšená odměna, v naší virtuální měně, +300 ABC navíc za každý odběr, platí až do konce října!

 

Vykřičte to do světa: „Jsem hrdý dárce!“

10_tyden_plazmy_obr_text.png

 

Víte, že…

  • Plazma je největší samostatná složka lidské krve, tvoří asi 55 %.
  • Obnovuje se do 48 hodin, proto v České republice lze dle platných zákonů darovat plazmu každých 14 dní.
  • Objem odebrané plazmy se pohybuje v rozmezí 650 až 890 ml a závisí zejména na váze dárce.
  • Proces odběru plazmy trvá obvykle 45 až 60 minut.
  • Podmínkou dárcovství plazmy je věk od 18 do 60 let, zdravotní pojištění uzavřené na území EU, dobrý zdravotní stav a váha ideálně více než 50 kilogramů, zároveň by však dárce neměl být morbidně obézní.
  • Celkově může cesta léků od odběru plazmy přes výrobu léku až po jeho podání nemocnému trvat 6–12 měsíců.

Dobrý skutek

Náhrada 900 Kč za každý odběr

Zajímavé odměny

Kontrola zdravotního stavu

1. Registrace

cca 35 min

Při první návštěvě vás čeká kompletní lékařské vyšetření. Na první návštěvu si s sebou určitě přineste občanský průkaz nebo pas a kartičku zdravotní pojišťovny. Zaregistrujeme vás do databáze dárců.

2. Rozhovor

10 min

Po registraci a vypsání všech potřebných dokumentů na naší recepci si s vámi pohovoří náš lékař a proberete váš zdravotní stav. Pro nás je důležité vědět, jaké nemoci máte v rodině, zda máte nějaké alergie, jaké berete léky, či jaké nemoci a úrazy jste prodělali.

3. Odběr vzorku

10 min

Vaše zdraví je pro nás zásadní, proto vám odebereme krevní vzorek a vyšetříme ho. Tak zjistíme, zda můžete darovat krevní plazmu. Odběr krevního vzorku provádí kvalifikovaná zdravotní sestra. Samotný odběr plazmy můžete absolvovat po 7 dnech od registrace a nabrání vzorku.

4. Samotný odběr

45 - 60 min

Před každým odběrem vám recepční změří tlak, puls, teplotu a vždy vás zváží. Vyplníte dotazník ohledně aktuálního zdravotního stavu. Přejdete do odběrového sálu a uložíte se na odběrové křeslo. Nejprve odebereme vzorek pro laboratorní vyšetření, pak začne samotný odběr plazmy.

5. Po odběru

15 min

Bezprostředně po odběru je potřeba ještě chvíli odpočívat. Na recepci dostanete žeton na nápoj zdarma a bude vám vyplacena finanční náhrada. Darovat krevní plazmu můžete každých 14 dní. V případě dotazů se obracejte na sestry i lékaře. Rádi vám se vším poradí.