Dárcovské centrum

Praha Nové Butovice

Těšíme se na vaši návštěvu.

Adresa

V Hůrkách 2145/1, Praha 5, 158 00
220 513 160 praha@amberplasma.com
Pondělí 07:00 - 18:00
Úterý  07:00 - 18:00
Středa 07:00 - 18:00 
Čtvrtek 07:00 - 18:00
Pátek 07:00 - 18:00
Sobota 07:00 - 13:00
Neděle zavřeno

Pro objednání či přeobjednání termínu,
prosím volejte naší zelenou linku v pracovních dnech od 7:00 do 15:00, případně můžete využít i online objednání.

Proč darovat?

Dobrý skutek

Náhrada 900 Kč za každý odběr

Zajímavé odměny

Kontrola zdravotního stavu

Jak darování probíhá?

Na začátku je důležité vaše rozhodnutí pomoci těm, kteří v životě neměli moc štěstí. Pak už to je snadné. Rezervujte si termín své první návštěvy na jedné z našich poboček.

1. Registrace

cca 35 min

Při první návštěvě vás čeká kompletní lékařské vyšetření. Na první návštěvu si s sebou určitě přineste občanský průkaz nebo pas a kartičku zdravotní pojišťovny. Zaregistrujeme vás do databáze dárců.

2. Rozhovor

10 min

Po registraci a vypsání všech potřebných dokumentů na naší recepci si s vámi pohovoří náš lékař a proberete váš zdravotní stav. Pro nás je důležité vědět, jaké nemoci máte v rodině, zda máte nějaké alergie, jaké berete léky, či jaké nemoci a úrazy jste prodělali.

3. Odběr vzorku

10 min

Vaše zdraví je pro nás zásadní, proto vám odebereme krevní vzorek a vyšetříme ho. Tak zjistíme, zda můžete darovat krevní plazmu. Odběr krevního vzorku provádí kvalifikovaná zdravotní sestra. Samotný odběr plazmy můžete absolvovat po 7 dnech od registrace a nabrání vzorku.

4. Samotný odběr

45 - 60 min

Před každým odběrem vám recepční změří tlak, puls, teplotu a vždy vás zváží. Vyplníte dotazník ohledně aktuálního zdravotního stavu. Přejdete do odběrového sálu a uložíte se na odběrové křeslo. Nejprve odebereme vzorek pro laboratorní vyšetření, pak začne samotný odběr plazmy.

5. Po odběru

15 min

Bezprostředně po odběru je potřeba ještě chvíli odpočívat. Na recepci dostanete žeton na nápoj zdarma a bude vám vyplacena finanční náhrada. Darovat krevní plazmu můžete každých 14 dní. V případě dotazů se obracejte na sestry i lékaře. Rádi vám se vším poradí.

Tým Amber Plasma Praha - Nové Butovice

V našem centru vás bude čekat sehraný tým.

Lékař odběrového centra
MUDr. Jarmila
Lékař odběrového centra
MUDr. Milena
Vrchní sestra
Kateřina
Zdravotní sestra
Aneta
Zdravotní sestra
Gabriela
Zdravotní sestra
Diana
Recepční
Vanessa
Recepční
Natálie
Zdravotní sestra
Kristýna
Zdravotní sestra
Tereza
Zdravotní sestra
Daniel
Zdravotní sestra
Petr
Zdravotní sestra
Lucie
Zdravotní sestra
Zuzana
Zdravotní sestra
Barbora

Chtěli byste se stát součástí naší rodiny?

FAQ

Rozestupy mezi dárcovstvím jsou následovné:

  • Odstup odběru plazmy od předchozího darování krve je minimálně 4 týdny.
  • Odstup darování krve od předchozího odběru plazmy je minimálně 2 týdny.
  • Rozestupy mezi jednotlivými odběry krevní plazmy jsou minimálně 2 týdny.

V dárcovských centrech Amber Plasma se veškerá odebraná krevní plazma využívá pro výrobu životně důležitých léků. O jaké léky se jedná a komu krevní plazma pomáhá se dozvíte na našem webu v sekci Proč darovat.

V případě, že dárce splní všechny předepsané podmínky a dodržuje zásady před odběrem plazmy, se dá obecně říci, že není odběr plazmy pro dárce zatěžující. V ojedinělých případech může vzniknout v místě vpichu modřina či krevní výron. Celý odběr probíhá pomocí jednorázového vybavení a pro dalšího dárce je připraven zcela nový set. Odebraná krevní plazma se v těle obnoví do 48 hodin. 

V celém průběhu odběru i dalšího nakládání s plazmou jsou používány sterilní sety na jedno použití. Krev i plazma protékají pouze tímto uzavřeným sterilním systémem na jedno použití a nedostanou se do kontaktu s okolím. Není tedy možné přijít do kontaktu s cizí krví či jakýmkoliv jiným biologickým materiálem. Nakažení dárce je tak zcela vyloučeno.